Pływanie to sport, który świetnie wpływa na cały organizm człowieka. Polepsza pracę układu krążenia, układu oddechowego, wzmacnia mięśnie, a nawet działa zbawiennie na psychikę. Dlatego warto chodzić na pływalnie jak najczęściej. Jednak nie każdy miał okazję, żeby nauczyć się jak się pływa. Jeśli jesteś dorosły i nie posiadasz tej umiejętności, nic straconego! Zobacz, jak szybko nauczyć się pływać.

Nauka pływania

Najprostszą metodą, aby nauczyć się jak pływać jest zapisanie się na naukę pływania pod okiem doświadczonych trenerów w szkole pływania. Instruktor stopniowo wprowadzi Cię w wodny świat, tak abyś nie czuł dyskomfortu ani strachu. Jeśli boisz się głębokiej wody, nie ma problemu- z pewnością na pierwszych zajęciach nikt nie każe Ci skakać na główkę. Lekcje takie dopasowane są indywidualnie do każdego, dlatego trener może na bieżąco korygować błędy jakie popełniasz i na podstawie tego, co już umiesz układać dalszy plan nauki. Jest najlepszy sposób jak szybko nauczyć się pływać. Zdziwisz się, jak szybko będą widoczne efekty, a Ty przełamiesz swój strach i pływanie będzie już tylko przyjemnością.

Różne style

Jeśli zastanawiasz się jak pływać żabką, kraulem czy delfinem, wybierz szkołę, gdzie będziesz mógł uczyć się wielu stylów. Pływanie żabką to najprostsza opcja z możliwych. Nawet jeśli nigdy nie pływałeś, na pewno znasz ten styl. Doświadczony trener pokaże Ci między innymi pływanie klasyczne, pływanie żabką na plecach, a także wyjaśni na czym polega nauka pływania- ćwiczenia na sucho. Odpowie także na nurtujące Cię pytania, między innymi jak pływać żabką bez zanurzania głowy, jak prawidłowo pływać żabką czy też jak szybko się nauczyć pływania innym stylem. Warto wybrać się na taką lekcję, żeby zobaczyć, że pływanie to nic trudnego. Jest duże prawdopodobieństwo, że spodoba Ci się nowy sport, jakim jest pływanie żabką. Efekty zobaczysz również bardzo szybko na swoim ciele. Staniesz się silniejszy, Twoja kondycja się poprawi, a oddech będzie bardziej miarowy.

Samodzielna nauka pływania

Jeśli nie chcesz zapisywać się do szkoły pływania i zastanawiasz się jak samemu nauczyć się pływać, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Po pierwsze, jeśli jesteś początkujący i nie czujesz się pewnie w wodzie zaopatrz się w tzw. „noski” do pływania, dzięki którym woda nie wleci Ci do nosa, a Ty będziesz mógł zachować spokój. Po drugie dobrym pomysłem może być obejrzenie filmików w Internecie o tym jak się nauczyć pływać. Dzięki nim dowiesz się, jak wykonywać poprawie ruchy i będziesz mógł przećwiczyć je na sucho, zanim wejdziesz do wody. Ta metoda świetnie sprawdza się, jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z wodą i czujesz przed nią strach. Wyćwiczenie ruchów pozwoli czuć się bardziej komfortowo kiedy będziesz w basenie, a więc jest to dobry sposób na to, jak szybko nauczyć się pływać. 

Jak nauczyć dziecko pływać

W przypadku dzieci, metody również są dwie, możesz zapisać swoją pociechę na lekcję lub próbować uczyć ją samemu. Nauka pływania dla dzieci to świetny sposób, by od małego pracować nad ich kondycją i sprawnością fizyczną. Nawet jeśli dziecko boi się wody, warto spróbować je z nią oswoić zaczynając od zabawy na płytkiej wodzie. Gwarantuje to, że z czasem dziecko polubi wodę i szybko nauczy się pływać.

Źródło: Move Camp – szkoła pływania Warszawa