Organizacja urodzin to nierzadko spore przedsięwzięcie, zwłaszcza gdy podczas przygotowywania listy gości nie zamierzasz ograniczać się do najbliższej rodziny. Już kilkanaście osób wystarczy, by pojawił się problem związany z doborem menu na imprezę. Poradzić sobie z tym pomogą Ci jednak profesjonalne firmy cateringowe. Poniższe informacje powinny przekonać się, że warto skorzystać z ich usług.

Na czym polega catering urodzinowy?

 Mowa tu przede wszystkim o dostarczaniu jedzenia i napojów na przyjęcie. Na tym jednak działalność omawianych specjalistów się nie kończy. Tak naprawdę wiele zależy do tego, jaką firmę wybierzesz i czego oczekujesz.

  • W pierwszej kolejności możesz liczyć na dokładne omówienie zakresu usług. Dotyczy to między innymi wyboru konkretnych dań, ich liczby, a także składników, z jakich zostaną wykonane. Tylko od Ciebie zależy to, ile będzie ciepłych posiłków, co zawierać będą przekąski i w jaki sposób zostaną podane.
  • Po omówieniu szczegółów firma cateringowa zajmie się przygotowaniem jedzenia, jak również jego dowozem. Oczywiście wszystko w wyznaczonym terminie. Podmioty tego typu bardzo starają się, aby ich klienci nie musieli zajmować się kwestiami organizacyjnymi. Całość biorą na siebie.
  •  Poza dostarczeniem posiłku, możesz zdecydować się na usługi dodatkowe. Dotyczą one na przykład obsługi kelnerskiej, a także wsparcia na etapie planowania przyjęcia i w trakcie jego trwania.

 Do tego dodać można jeszcze profesjonalne doradztwo, dzięki któremu łatwiej będzie Ci ułożyć menu i podjąć konkretne decyzje, które mają sprawić, że impreza urodzinowa okaże się po prostu udana.

Jak wygląda przykładowe menu na urodziny?

 W tym miejscu warto wrócić do momentu uzgadniania wszystkich szczegółów z firmą cateringową. Jesteś w stanie indywidualnie wybrać, jakie dokładnie posiłki zostaną przygotowane, jednak zawsze możesz skorzystać z pomocy. Standardowe menu urodzinowe może wyglądać następująco.

  • Ciepłe dania – bufet składający się z ziemniaków, frytek, kaszy bądź ryżu, a do tego mięsa do wyboru – od standardowych kotletów schabowych i drobiowych, po roladki, pieczenie i polędwiczki. Istnieje także możliwość wskazania kilku surówek w postaci chociażby bukietu warzyw, mizerii oraz buraków zasmażanych.
  • Dania wegetariańskie i wegańskie – dobra firma cateringowa zapewnia szeroki wybór potraw warzywnych, rybnych, serowych i ogólnie roślinnych. Jest nie tylko pysznie, ale też kolorowo.
  •  Bufet na imprezę – do przede wszystkim przekąski, które lądują na stole. Postawić możesz chociażby na sałatki, tortille, pizzerinki, sajgonki, naleśniki z owocami, stripsy, rybę po grecku, galaretki mięsne etc.
  •  Bufet deserowy – a więc coś na słodko (poza tortem urodzinowym), a więc ciasta, ciasteczka, lody, czy też galaretki. Do tego dochodzą napoje ciepłe (kawa i herbata) oraz zimne.
  •  Szwedzki stół – znaleźć na nim mogą się wyroby swojskie, szynki, kiełbasy, pasztety, jajka faszerowane, sery i wiele innych. Jeśli tylko chcesz, możesz dokładnie wskazać wszystkie przekąski lub wybrać konkretny „pakiet” zaproponowany przez specjalistów.

 Uzgadnianie menu na imprezę urodzinową odbywa się zazwyczaj na kilka sposobów. Tylko od Ciebie zależy, czy zostawisz całość wynajętym ludziom, przekazując im jedynie drobne wskazówki, czy może wspólnie ułożycie całą listę.

Czy warto zdecydować się na catering urodzinowy?

 Nie da się ukryć, że organizacja urodzin potrafi przytłoczyć. Zwłaszcza gdy przyjęcie ma odbyć się na dużej sali lub w lokalu. W takiej sytuacji wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik, by zaproszeni goście wyszli zadowoleni.

Pomoc firmy cateringowej okaże się więc nieoceniona. Dzięki niej możesz liczyć na ułożenie atrakcyjnego menu i przygotowanie pysznych dań ze składników dobrej jakości. Do tego dochodzą usługi związane z dostawą jedzenia i jego podaniem, które pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Biorąc to pod uwagę, catering na urodziny wydaje się naprawdę dobrym wyborem.