Łazienka to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu każdego dnia – zarówno podczas porannej toalety, jak i wieczornego relaksu. Wybierając meble łazienkowe, zwracamy uwagę na ich estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. Oczywiście, styl wybranych produktów jest niezwykle ważny! Warto jednak pamiętać, że równie istotne są jakość i wykonanie mebli do łazienki

Na rynku znajdziesz wiele wariantów szafek łazienkowych, różniących się materiałami, z których zostały wykonane. Wśród najpopularniejszych znajdują się meble łazienkowe z płyty laminowanej oraz meble lakierowane. Z czego wynika ich sukces na rynku? Które z nich wybrać?

Meble łazienkowe z płyty laminowanej 

Jeszcze kilkanaście lat temu meble łazienkowe wykonane z płyty laminowanej kojarzyły się wielu osobom z tanimi i brzydkimi produktami. Dziś, nowoczesne technologie pozwalają produkować wytrzymałe meble z płyty laminowanej, których wygląd może zaskoczyć niejednego architekta wnętrz.

Płyta laminowana, potocznie określana jako płyta meblowa, wyróżnia się dobrą odpornością na zarysowania i odpryski. Prawidłowo zabezpieczona dobrze radzi sobie w pomieszczeniach gdzie mamy do czynienia z różną wilgotnością i zmianami temperatury. Co więcej, nie wymaga specjalnych akcesoriów do czyszczenia. Jak wiadomo, łazienka to przestrzeń szczególnie narażona na zabrudzenia i wymagająca regularnego sprzątania. Meble łazienkowe z płyty laminowanej pomogą zaoszczędzić czas przeznaczony na porządki domowe.

Szczególną zaletą mebli łazienkowych z płyty laminowanej są szerokie możliwości w zakresie ich projektowania. Wiele firm posiada w swojej ofercie szafki łazienkowe z płyty meblowej, których wygląd łudząco przypomina drewnianą deskę. Tego rodzaju rozwiązania są tańsze, niż meble w całości wykonane z litego drewna.

Lakierowane meble łazienkowe

Wiele osób decyduje się na wybór mebli łazienkowych lakierowanych ze względu na ich elegancki wygląd inspirowany stylem glamour. Lakierowane meble do łazienki doskonale radzą sobie w tego rodzaju aranżacjach. Ich niewątpliwą zaletą są także interesujące warianty i niestandardowe kolory. Meble z frontami lakierowanymi do łazienek świetnie sprawdzą się w przypadku osób, dla których styl to jeden z kluczowych elementów atrakcyjnego wnętrza.

Co więcej, meble łazienkowe lakierowane bardzo dobrze wyglądają w świetle, które odbija się od ich powierzchni. Dzięki temu, łazienka może zwiększyć optycznie swoją powierzchnię, a także oczarować nowoczesnym stylem.

W celu zachowania na lata atrakcyjnego wyglądu lakierowanych mebli do łazienki, warto poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację frontów. Meble w łazience pokryte lakierem poleca się czyścić delikatnymi preparatami za pomocą miękkiej ściereczki (najlepiej z mikrofibry). Podczas sprzątania lakierowanych mebli do łazienki zaleca się unikać środków zawierających substancje ścierne lub alkohol – tego rodzaju produkty mogą uszkodzić powierzchnię frontów. Wybór pomiędzy meblami lakierowanymi a meblami z płyty laminowanej do łazienki zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Jeśli nie wiesz, na którą opcję się zdecydować, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać meble do łazienki Twoich marzeń.

Źródło: Stolkar – producent szafek łazienkowych